Голова регулятора у сфері компослуг розповів про те, як буде формуватися ціна електроенергії

14 червня 2016, 16:54
У кінці квітня набув чинності новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію

Це вирішить одразу кілька питань, зокрема, залежність країни від вугілля з непідконтрольних української влади територіях; вивести ціноутворення вивести ціноутворення в енергетиці з-під ручного управління, прив'язати вітчизняне вугілля до світових цін, а також збалансувати діяльність державних шахт.

Відео дня

Про це повідомляє РБК-Україна.

"Затверджена методика – це прозорий механізм, що встановлює граничну ціну вугілля для генерації. Це допоможе вирішити проблему залежності від вугілля із зони АТО. 40% вугілля нам недоступне (близько 40% українського вугілля поставляється з неконтрольованої території Донбасу – НВ). Ми повинні мати граничну ціну для закупівлі вугілля", – повідомивголова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЭКУ) Дмитро Вовк.

Він вважає, що для переходу від адміністративного управління до ринкових механізмів на ринку електроенергії необхідно прийняти закони про ринок вугілля та електроенергії, ввести ренту на видобуток вугілля, забезпечити модернізацію енергогенеруючих потужностей і розблокувати діяльність АЕС.

Вовк вважає, що новий порядок формування ОРЦ – це перший крок до прозорого ціноутворення на ринку електроенергії.

Голова нбу додав, що вперше процедуру розгляду ОРЦ Нацкомісія опублікувала для обговорення в листопаді 2015 року.

"Але та формула зберігала ручне управління. Тому в січні 2016 був запропонований індекс API2 (вартість в порту Роттердам – НВ) плюс логістика до України", – уточнив Вовк.

Показати ще новини
Радіо NV
X