Україна за п’ять років має намір створити власний космодром і вивести сім супутників на орбіту — космічна програма

10 травня 2021, 06:34

Україна протягом п’яти років має намір вступити до Європейського космічного агентства і створити власний космодром. Про це розповів голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай в ефірі каналу Перший діловий.

Українська космічна програма пройшла публічне обговорення і незабаром буде надана на узгодження органам центральної влади. За словами Тафтая, ключові цілі української космічної програми на п'ять років:

Відео дня

  • вступити до Європейського космічного агентства;
  • створити український космодром;
  • створити супутникове угруповання семи українських супутників (вивести їх на орбіту).

Тафтай уточнив, що зараз перший супутник Січ 2-30, який має бути запущений в грудні 2021 року, проходить випробування. Цілі супутників - оборона, економічна безпека, раннє виявлення катастроф (пожеж, повеней) і прогнозування врожаїв.

«[Можна попередити] несанкціоноване використання лісових масивів, вирубування лісів, використання водних ресурсів, пожежі, адже завдяки супутникам інформацію можна отримати швидше, коли проблема лише починається», - пояснив голова Держкосмосу.

На реалізацію програми на п'ять років потрібно 15 млрд грн - близько 3 млрд щороку. Також до програми входять інвестиційні проєкти, які будуть реалізовуватись за кошти інвесторів.

Раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що Україна планує в 2021 році запустити в космос власний супутник і може залучити до цього проєкту компанію SpaceX.

Він казав, що президент України Володимир Зеленський хоче, щоб Україна до кінця 2021-го вивела на орбіту свій супутник. Також він розповів, що Зеленський до кінця президентського терміну поставив перед українською космічною галуззю завдання створити ракету-носій легкого класу.

У січні уряд схвалив концепцію космічної програми України на 2021 - 2025 роки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X