Світові продажі комп’ютерів зросли максимальними темпами в 2020 році

12 січня 2021, 16:31

Пандемія коронавірусу і масовий перехід на роботу з дому зламали багаторічний тренд «смартфон насамперед» і привели до максимального за десять років зростання продажів комп’ютерів.

У 2020 році продажі персональних комп'ютерів зросли максимальними темпами за останні десять років, пише Інтерфакс з посиланням на галузеві дані.

Згідно з даними International Data Corp. (IDC) в минулому році було продано 302,6 млн ПК, на 13% більше, ніж роком раніше.

Відео дня

«В останній раз ми спостерігали порівнянний підйом ринку в 2010 році - на 13,7%. Багато що змінилося за ці десять років, включаючи шість років, протягом яких ринок ПК падав», - відзначили в компанії.

У той же час Gartner оцінює світові продажі ПК в 2020 році на рівні 275 млн. За даними компанії, в річному вимірі продажі виросли на 4,8%. За даними Gartner, це є максимальним за 10 років.

Ще одна аналітична компанія - Canalys - оцінює зростання світових продажів ПК на 11% максимальними темпами з 2010 року. За даними Canalys в минулому році продажі комп'ютерів досягли 297 млн одиниць - найвищого значення з 2014 року.

Відзначається, що розбіжності в оцінках проданих пов'язані з тим, що компанії включають різний коло пристроїв в дані про продажі ПК. Це обумовлено тим, що грань між комп'ютерами і, наприклад, планшетами, поступово стирається.

За даними IDC, в четвертому кварталі, на який традиційно припадає період зимових свят, глобальні продажі ПК зросли на 26% - 91,6 млн одиниць. У Gartner оцінюють зростання продажів в цей період на 11% (До 79,4 млн ПК), в Canalys - в 25% (До 90,3 млн ПК).

За словами представника IDC, зростання продажів ПК пов'язаний переважно з переходом багатьох людей на дистанційну роботу і дистанційне навчання. Також зазначається збереження високого попиту і на ігрові ПК і монітори.

За словами директора з досліджень Gartner Мікако Кітагава, пандемія змінила багаторічний тренд «смартфон насамперед». Він прогнозує, що імпульс до зростання продажів ПК збережеться, принаймні, до кінця першого півріччя 2021 року.

Нагадаємо, що на початку 2020 року пандемія коронавірусу негативно позначилася на ринку комп'ютерів. Через тривалий простій заводів зі збірки в Китаї, глобальні поставки пристроїв в першому кварталі минулого року впали майже на 10%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X