Прокуратура Південної Кореї висунула офіційні обвинувачення голові Samsung

1 вересня 2020, 11:42

Фактичного керівника Samsung Лі Чже Єна звинувачують у маніпулюванні цінами на акції і зловживанням довіри.

Прокуратура Південної Кореї пред'явила главі Samsung Group Лі Чже Єну звинувачення в маніпулюванні цінами на акції і зловживанні довірою з метою зміцнення контролю над групою.

Відео дня

Про це з посиланням на офіційну заяву прокуратури повідомляє Reuters.

Звинувачення чолі Samsung висунули незважаючи на попередню рекомендацію незалежної комісії цього не робити. У прокуратурі зазначили, що прийняли рішення висунути офіційні звинувачення з огляду на серйозність маніпулювання ринком капіталу.

Нагадаємо, що в червні цього року прокуратура Південної кореї запросила ордер на арешт Лі Чже Єна - сина засновника корпорації Samsung.

За версією південнокорейської прокуратури топ-менеджери Samsung в 2015 році брали участь у схемі, яка дозволила Лі Чже Ену отримати контроль над конгломератом від свого батька Лі Гон Хі, госпіталізованого в 2014 році.

Також прокуратура розслідує можливе завищення вартості конгломератом Samsung Group фармацевтичної компанії Samsung Biotechnics з метою завищення частки її власника Cheil Industries в фармацевтичному бізнесі групи.

Нагадаємо, що в 2017 році Лі Чже Єна визнали винним у хабарництві і засудили до п'яти років в'язниці. Звинувачення вважало, що глава Samsung платив за заступництво подрузі президента Південної Кореї Чхве Сун Сіль. Чи Чже Єна звинуватили в дачі хабара розміром в 7,2 мільярда вон (близько $ 6,38 млн). Однак, в лютому 2018 роки йому замінили термін на умовний .

Скандал над головою Samsung став однією зі складових справи про корупцію і імпічменту президента Південної Кореї Пак Кин Хе. У грудні 2016 року парламент оголосив президенткою імпічмент , а в березні 2017 року Пак Кин Хе була заарештована .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X