Глава Укрзалізниці виступає за продаж міноритарної частки компанії

12 серпня 2019, 13:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов виступає за розміщення міноритарної частки акцій компанії на біржі.

Про це він сказав в інтерв'ю агентству УНІАН.

"Моє бачення Укрзалізниці - орієнтація на IPO, продаж частини акцій на відкритому ринку. При цьому так, щоб держава зберегла контроль над ключовим активом, але були залучені приватні інвестори, які б дали гроші на розвиток компанії. Це б створило елемент додаткового контролю з боку приватних інвесторів. У світі досить багато таких прикладів. Зокрема, PKP Cargo в Польщі, яка пройшла через процедуру IPO", - сказав він.

Відео дня

За словами Кравцова, є два підходи щодо проведення часткової приватизації Укрзалізниці: "На мій погляд, найбільш правильним є вихід на відкриті ринки. Ви знаєте, що ми нещодавно розмістили облігації. Це було найбільш успішне розміщення квазісуверена України за останні вісім років. Це дуже хороший досвід для компанії. З іншого боку, це оцінка українських державних активів. Другий підхід - потенційними інвесторами можуть стати великі міжнародні логістичні чи залізничні компанії. Це складне питання. Адже у випадку виходу на відкритий ринок компанія отримує велику кількість малих інвесторів, які вкладають гроші відповідно ринковій ціні акцій. Щодо великого стратегічного партнера, то буде відчуватися більший вплив на Укрзалізницю. Хоча УЗ зможе отримати користь у вигляді нових технологій, методів управління, підходів, міжнародної підтримки конгломератів".

Кравцов додав, що коли австрійська компанія Rail Cargo купила державну угорську вантажну компанію, від цього конгломерату виграли обидві сторони.

Нагадаємо, в липні заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук заявив в інтерв'ю Bloomberg, що на продаж можуть бути виставлені міноритарні частки в Укрзалізниці та Укрпошті

Директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антон Саболевський говорив в лютому, що компанія поки не планує IPO. "Це точно буде не в наступні п'ять років", - зазначив він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X