Голова Укроборонпрому Абромавічус розкрив деталі угоди по Мотор Січі

28 листопада 2019, 18:42

На думку Абромавічуса, держава повинна зберегти контроль над компанією Мотор Січ.

Китайська компанія Skyrizon вже придбала більше 50% акцій запорізького заводу Мотор Січ, розповів глава Укроборонпрому Айваврас Абромавічус в інтерв'ю Економічній Правді.

Відео дня

«Угода нам дісталася у спадок, акції приватного підприємства було придбано китайськими інвесторами», - підкреслив Абромавічус.

На питання про те, чим зайнятий Антимонопольний комітет, який повинен розглядати заявку на придбання акцій, Абромавічус відповів що АМКУ повинен прийняти рішення протягом найближчих двох місяців.

За словами глави Укроборонпрому, ці два місяці потрібні, щоб провести аудит взаємин між конструкторським бюро Івченко прогрес і компанією Мотор Січ. Ризик полягає в тому, що разом з заводом китайці можуть отримати і доступ до технологій.

«Є таке побоювання. Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використовуємо цей час для конкретизації », - сказав Абромавічус.

Також він додав, що таке підприємство як Мотор Січ має контролюватися державою і натякнув, що умови покупки компанії можуть відрізнятися від прописаних попередньою владою.

«Я вважаю, що в підсумку ми повинні прийняти такий же закон, як і в інших розвинених країнах, що при покупці іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава повинна мати право вето», - заявив глава Укроборонпрому.

Також Абромавічус не став ні заперечувати, ні спростовувати чутки про зацікавленість росіян у купівлі Мотор Січі та попросив дочекатися вердикту АМКУ.

Нагадаємо, що Абромавічус призначив собі ще одного заступника в Укроборонпромі .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X