Глава Нафтогазу України закликав ЄС заблокувати Північний потік-2

30 січня 2017, 08:39
Європейський союз повинен заблокувати проект будівництва газопроводу Північний потік-2, який дасть Кремлю геополітичні і фінансові важелі впливу на Німеччину, Польщу і Словаччину

Про це в інтерв'ю Reuters заявив глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв.

"Ми закликаємо наших європейських партнерів спробувати подивитися не на безпосередні наслідки, а на один крок вперед, що відбудеться трохи пізніше, після того, як Nord Stream-2 буде запущений", - сказав Коболєв.

Відео дня

За його словами, річна потужність планованого підводного газопроводу, що становить 55 мільярдів кубометрів, призведе до еквівалентного падіння обсягів газу, які зараз перекачуються через Україну і Польщу, і повністю уб'є цей маршрут поставок.

"Я не думаю, що це має щось спільне з диверсифікацією або підвищенням надійності поставок. Це означає збільшення домінуючого положення Газпрому в цій частині Європи", - сказав Коболєв.

За його словами, Україна залишається одним із найбільш послідовних противників Північного потоку-2.

Коболєв також сказав, що європейські країни повинні бути більш обережними в своїх рішеннях, що ведуть до посилення їх залежності від Росії.

"Коли не буде українського маршруту і Німеччина залишиться з двома Північними потоками, Газпром може використовувати це для різних способів шантажу: більш високі ціни, це може бути геополітичний тиск, це може бути шантаж інших сусідів Росії, таких як Польща, Словаччина", - сказав він.

Нагадаємо, що Україна вже більше року не купує газ з Росії, покладаючись на власний видобуток і реверсні поставки з Європи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X