«Створили можливість для арбітражу». Вітренко шукає альтернативу контракту з компанією Фірташа

11 червня 2021, 12:09

Глава Нафтогазу Юрій Вітренко розкритикував контракт з компанією Йе Енергія Дмитра Фірташа і заявив про пошук альтернативи.

Голова правління НАК Нафтогаз України розкритикував великий річний контракт на поставку газу для потреб населення з компанією Йе Енергія Дмитра Фірташа і заявив про пошук альтернативи, передає Інтерфакс-Україна .

Відео дня

"Ми дивимося на контракт. Певна річ, яка мені не подобається, що компанії Фірташа купують нижче спотової ціни і можуть продати цей газ промисловим споживачам. Ми створили компаніям Фірташа можливість для арбітражу", - заявив Вітренко до ході вебінару організованого US - Ukraine Business Council .

Глава Нафтогазу уточнив, що контракт ще залишається в силі, але по ньому було поставлено запитання різними органами, в тому числі Антимонопольним комітетом України. Як зазначив Вітренко, створені цим контрактом можливості суперечать задекларованій боротьбі з олігархами.

Він додав, що пошук альтернативних рішень йде в умовах, поки в Україні немає ліквідного ринку газу для річних контрактів.

Як приклад Вітренко назвав створення "балансує групи" з приватними гравцями ринку, в якому НАК міг би виступити постачальником газу, але одночасно мав би можливість сприяти розвитку ринку.

Голова держкомпанії запевнив, що паралельно Нафтогаз продовжить розвивати компанію з постачання газу населенню, щоб відчувати і мати вплив на ринок. Він підкреслив, що Нафтогаз не має наміру ставати домінуючим гравцем на ньому і буде сприяти розвитку конкуренції.

Нагадаємо, що в березні цього року Нафтогаз і ТОВ Йе Енергія Дмитра Фірташа домовилися про постачання газу під річний контракт. Тоді держкомпанію очолював ще Андрій Коболєв.

Йе Енергія є одним з найбільших постачальників енергоресурсів в Україні. До жовтня минулого року компанія мала назву Егаз і працювала під брендом РГК трейдинг. Кінцевий бенефіціар - Дмитро Фірташ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X