Глава Нафтогазу розповів, як Україна намагається змусити Газпром платити більше

17 лютого 2016, 15:09
Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв в інтерв'ю НВ пояснив, чому компанія висунула Газпрому вимогу підвищити тариф на транзит російського газу

Він пов'язав це з тим, що в Україні проводиться реформа ринку газу, в рамках якої впроваджуються європейські підходи до всього, в тому числі і до тарифоутворення, правил роботи на ринку і транспортування газу.

Відео дня

"Відповідно, український законодавець спочатку ухвалив закон, потім на його підставі незалежний регулятор розрахував в тому числі і нові тарифи. Справедливі тарифи, які не тільки Газпром, але і будь-яка особа, що транспортує газ по території України, - транзитом або за місцем - зобов'язана платити. Зараз завдання Нафтогазу - переконати Газпром прийняти їх", - заявив Коболєв.

Він зазначив, що перші переговори з Газпромом з цього приводу пройдуть лише в кінці лютого, хоча раніше Газпром відмовлявся обговорювати тарифоутворення по транзиту.

"Розуміючи, що є ризик провалу переговорів, ми паралельно звернулися в Стокгольмський арбітраж. Очікуємо, що процес завершиться або в кінці цього року, або на початку наступного. Якщо зможемо домовитися полюбовно - значить, арбітраж винесе остаточне рішення про те, які тарифи і як повинен оплачувати Газпром у межах існуючого контракту з Нафтогазом", - зазначив Коболєв.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що з 2016 року тариф на транзит російського газу збільшиться приблизно на 50% або навіть більше.

Повне інтерв'ю з Андрієм Коболєвим читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №6 від 19 лютого 2016 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X