Гігантський "Троль" допоможе Норвегії встановити новий рекорд видобутку газу

22 жовтня 2015, 15:45
Норвегія планує в 2015 році оновити рекорд з видобутку газу за рахунок збільшення продуктивності гігантського родовища Troll (Троль), повідомляє Slon.ru з посиланням на Bloomberg

Зокрема, норвезька влада очікує, що за підсумками поточного року на Тролі буде видобуто 33 млрд кубометрів газу, що на 14% більше, ніж у 2014 році.

Це обумовлено тим, що компанії Statoil вдалося подолати технічні труднощі, пов'язані з отриманням газу на ділянці, і тепер оператор проекту очікує подальшого зростання видобутку.

Відео дня

За даними Норвезького нафтового директорату (Norwegian Petroleum Directorate, NPD), загальний рівень газовидобутку в Норвегії з початку року досяг 84,6 млрд кубометрів, а за 2015 рік він складе 116,5 млрд кубометрів і виявиться вище рекорду 2012 року (114,7 млрд кубометрів).

Nota bene. Троль є одним з найбільших нафтогазових родовищ в Північному морі і найбільшим в Норвегії, він зосередив понад 40% усіх запасів газу на норвезькому шельфі. Передбачається, що його розробка буде вестися не менше 70 років.

Нагадаємо, що ціна нафти продовжує своє падіння на тлі економічного спаду в Китаї і відсутності компромісу на переговорах представників країн-експортерів нафти ОПЕК. У четвер, станом на 6:55 барель марки Brent котирувався на рівні $48,1 за барель.

Показати ще новини
Радіо НВ
X