Раді запропонували збільшити ренту на видобуток газу, прив’язавши її до цін на ринку

10 лютого, 16:20
Газ (Фото:Нафтогаз)

Газ (Фото:Нафтогаз)

Депутат від Слуги народу Данило Гетманцев пропонує збільшити ренту на видобуток газу, прив’язавши її до ринкових цін. Таким чином, він хоче позбавити видобувні компанії екстрамаржі.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зареєстрував законопроєкт №7038, яким пропонується прив'язати рентну плату за видобуток природного газу до ціни його реалізації.

Відео дня

Про це повідомляє сайт парламенту.

«Стрімке зростання ціни продажу природного газу не впливає на собівартість видобутку. Так виникає екстрамаржа, на яку видобувні компанії не розраховували», — наголошується в записці пояснення до документа.

Механізм диференціації рентної плати передбачає, що що ціна реалізації природного газу, то вище відсоткову ставку ренти.

Базу оподаткування вибиратимуть за найбільшою із трьох величин:

  • середня митна вартість імпортного газу;
  • вартість природного газу на європейських хабах;
  • вартість газу на українських товарних біржах.

У той же час, якщо ціна газу не перевищуватиме $200 за тисячу кубометрів, ренту пропонують залишити незмінною. Далі ставку планують підвищувати на 10 відсотків за кожні $200 ціни палива.

На думку автора законопроекту, додаткові доходи від диференційованої рентної плати за видобуток дозволять уряду надавати субсидії тим групам громадян та компаній, які найбільше постраждали від зростання цін на цей ресурс.

Згідно з текстом законопроєкту, для старих свердловин глибиною до 5000 метрів ставка варіюватиметься від 29% (при ціні до $200) до 69% (при ціні понад $800).

Для нових свердловин завглибшки до 5000 м ренту хочуть диференціювати так само, як і для старих.

Для старих свердловин більшої глибини ставка ренти буде змінюватися від 14% (при ціні до $200) до 54% (при ціні понад $800). Для нових свердловин завглибшки понад 5000 метрів ставку хочуть збільшити від 6% до 46%.

Нагадаємо, що спотові ціни на газ у Європі почали зростати у травні. На початку жовтня вони вперше наблизилися до позначки $2000 за тисячу кубів, після чого впали майже вдвічі.

Наприкінці грудня ціна газу в Європі встановила абсолютний рекорд, досягнувши позначки $2189 за тисячу кубометрів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X