Генпрокуратура підозрює компанію екс-регіонала у несплаті податків

26 квітня 2017, 08:28
Компанії, пов'язані з одним із найбільших забудовників житлової нерухомості в Києві Ліко-Холдинг бізнесмена і екс-регіонала Ігоря Лисова, підозрюють в ухиленні від сплати податків

Про це стало відомо з постанови Печерського суду Києва від 12 квітня 2017 року, пише видання Перша інстанція.

Як зазначається, Генпрокуратура розслідує справу за фактом ухилення від сплати податків з 17 березня 2017 року (ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України).

Відео дня

Згідно з судовими матеріалами КУА Ліко-Інвест, один з найбільших забудовників житлової нерухомості в Києві у своєму управлінні має п'ять пайових і один корпоративний інвестиційний фонд із загальним обсягом емісії цінних паперів номінальною вартістю 4,9 млрд гривень.

За версією слідства, менеджери КУА Ліко-Інвест і посібники, з метою ухилення від сплати податків, організували схему виведення коштів на офшорні підприємства, конвертації безготівкових коштів у готівку та їх легалізації, отриманих в ході будівництва нерухомості та продажу квартир. Компанія перераховувала гроші на розрахункові рахунки фірми Фондові технології України за купівлю цінних паперів.

Слідчий в судовому засіданні просив надати доступ до документів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для встановлення наявності або відсутності фактів господарських відносин між низкою компаній.

Клопотання судом задоволено.

Нагадаємо, що Влітку 2015 року Генпрокуратура отримала доступ до документів компанії Ліко -Холдинг Ігоря Лисова у рамках іншого розслідування — про заволодіння топ-менеджментом забудовника інвестицій громадян в будівництво житлових будинків на суму понад 250 млн гривень.

Один з розслідуваних епізодів злочину був пов'язаний з виведенням 50 млн гривень, вкладених інвесторами у житлове будівництво, на кіпрську Falcon Business Иnvest Systems Limited. Гроші перераховувалися за кордон під виглядом дивідендів, отриманих від КУА Ліко-Інвест, в 2013-2015 рр.


Згідно реєстру юросіб, кінцевим бенефіціаром фірми КУА Ліко-Інвест є Юрій Білецький. Контактний телефон компанії співпадає з номером телефону Ліко-Холдингу, який, згідно з рекламним проспектам, є єдиним в Україні комплексним забудовником території в межах житлового масиву Ліко-град.

У свою чергу засновниками ТОВ Територіальне міжгосподарське об'єднання Ліко-Холдинг є Ігор Лисов, його син Руслан Лисов і Марія Посвистак.

Ігор Лисов обирався в парламент V і VI скликань, входив у фракцію Партії регіонів.

ТОВ ТМО Ліко-Холдинг створено в 1995 році і є головною компанією ФПГ Ліко, що об'єднує понад 20 компаній. Один з найбільших забудовників житлової нерухомості в Києві на ділянці площею близько 50 га у Голосіївському районі столиці побудував 27 багатоповерхових будинків (житловий масив Ліко-Град по вул. Вільямса-Ломоносова).

Показати ще новини
Радіо НВ
X