Генпрокуратура перевірить Нафтогаз щодо закупівель газу з Європи

15 лютого 2017, 15:58
Генеральна прокуратура має намір провести перевірку операцій імпорту природного газу з Європи Національною акціонерною компанією Нафтогаз України

Про це на брифінгу повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, передають Українські новини.

"Треба перевіряти й іншу формулу, ще не запам'ятав, як вона називається - Баумгартен+ (від назви газового хаба Baumgarten – ред.). Україна споживає газ за формулою Баумгартен+, Нафтогаз купує газ у європейських компаній за ціною Баумгартен+ доставка. Тим не менш у мене є заяви про те, що газ відходить від території України не більше ніж на 10 км від словацького перемички. За що платити 40 євро за доставку від Австрії в Україну? Таку перевірку ми проведемо, якщо пояснення будуть невичепними - порушимо кримінальне провадження", - сказав Луценко.

Відео дня

Постанова Кабміну №758 від 1 жовтня 2015 року (з урахуванням зміни 27 квітня 2016 року) передбачає, що гранична ціна на природний газ для населення сформована на підставі котирувань природного газу на газовому хабі NCG (Німеччина).

Нафтогаз у 2016 році здійснював swap-операції, які дозволяли йому відкрити доступ до тимчасово незатребуваних потужностей, а компаніям-імпортерам - доставляти додаткові обсяги газу в Україну.

НАК зазначає, що вказаний механізм забезпечував додаткову диверсифікацію джерел надходження газу споживачам України.

За цими контрактами Нафтогаз здійснював покупку певних обсягів природного газу у контрагентів на віртуальному торговому пункті (VTP) Словаччини і одночасно продавав аналогічні обсяги газу тим же контрагентам на українському кордоні з метою його подальшої поставки в Україну.

Такі swap-операції купівлі-продажу газу здійснювалися з європейськими компаніями-трейдерами Noble Clean Fuels Limited, CFP Trading Limited, Antra GmbH, ENGIE S.A.

Показати ще новини
Радіо NV
X