Генпрокуратура обмежила права силовиків під час обшуків підприємств

6 жовтня 2017, 08:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав лист-орієнтування по недопущенню порушень прав суб'єктів господарювання

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

"З цією метою, відповідно до листа-орієнтування, генпрокурор України зобов'язав підлеглих додатково узгоджувати з керівниками правоохоронних органів порядок проведення слідчих і процесуальних дій, які можуть обмежити права і інтереси суб'єктів господарювання", - сказано в повідомленні.

Відео дня

Зокрема, до узгодження клопотань на отримання дозволу суду на проведення обшуку прокурорам наказано погоджувати необхідність залучення спеціальних підрозділів до проведення обшуку з керівниками регіональних прокуратур.

При цьому, залучення спецпідрозділів для обшуків допускається в кримінальному провадженні по тяжких і особливо тяжких злочинів, а також і в разі фізичного опору проведенню слідчих дій. Про залучення спецпідрозділів керівники регіональних прокуратур в свою чергу повинні доповідати главі ГПУ або його заступникам.

Крім того, лист-орієнтування вимагає забезпечити відеофіксацію проведення обшуків, забезпечити безумовний доступ адвокатів до обшуків в разі їх залучення зацікавленими особами, а також в тому випадку, коли адвокат прибуває на місце проведення такої дії після її початку.

Також тепер силовикам доручено утриматися від вилучення комп'ютерної техніки, її частин, мобільних засобів зв'язку, крім випадків, коли їх надання (разом з інформацією, яка на них міститься) є необхідною умовою проведення експертного дослідження або є інформація, що техніка отримана в результаті кримінального злочину або є засобом або знаряддям його здійснення.

Нагадаємо, що на початку вересня Генпрокуратура провела обшук в головному офісі найбільшого цукровиробника Астарта-Київ.

Пізніше стало відомо, що Печерський районний суд Києва за клопотанням прокурора департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дениса Ковіна заарештував рахунки одразу трьох компаній цукрового гіганта. 19 вересня стало відомо, що ГПУ закрила справу проти компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X