General Electric поставила в Україну половину локомотивів

24 жовтня 2018, 13:34

У середу, 24 жовтня, у порт Чорноморськ прибули ще 7 локомотивів General Electric. Таким чином, Укрзалізниця вже отримала 15 із 30 тепловозів американської компанії.

Про це повідомили у прес-службі Укрзалізниці.

За словами в.о. голови правління Укрзалізниці Євгена Кравцова, за контрактом перша партія тепловозів TE33A серії Evolution складається з 30 одиниць. Друга частина партії надійде у першому кварталі наступного року.

Відео дня

"Задіємо їх до перевезень на півдні країни – вони курсуватимуть на мелітопольському, миколаївському та маріупольському напрямках, на найбільш вантажонапружених дільницях", – розповів він.

Локомотиви, як і 8 попередніх, попрямують на Крюківський вагонобудівний завод для остаточного укомплектування.

Разом з тим продовжується процес сертифікації тепловозів, розповів Кравцов. Сертифікат відповідності для прийому в експлуатацію вони отримають орієнтовно в листопаді.

Після цього локомотиви GE здійснить пробіг 150 км на залізничній мережі України. Згодом вони будуть задіяні в перевезеннях.

Нагадаємо, що 11 вересня в Україні прибув перший локомотив General Electric.


Угода між Укрзалізницею та GE на суму близько $1 млрд передбачає оновлення і модернізацію тягового рухомого складу. На першому етапі планується поставка УЗ 30-ти магістральних тепловозів.

При цьому 10% складових виробництва має бути локалізовано в Україні. Згодом локомотиви будуть складатися з не менш ніж 40% українських комплектуючих. Вартість локомотивів - $4,7 млн за кожен. В цілому сума контракту першої партії становить $140 млн.

На початку тижня стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро отримали доступ до документів державного Укрексімбанку, які стосуються закупівлі локомотивів General Electric і передачі їх у фінансовий лізинг компанії Укрзалізниця.

Розслідування розпочато за заявою народного депутата (його ім'я і прізвище не уточнюється). Депутат заявив, що "лізингодавцем і лізингоодержувачем було допущено суттєве перевищення цін на зазначені локомотиви порівняно з ринковими цінами, за якими здійснювалося постачання локомотивів іншим покупцям".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X