Думки вголос. Генеральний директор АрселорМіттал Кривий Ріг Мауро Лонгобардо розповів про життєві уроки і своїх принципах роботи

18 січня 2021, 13:09
Спецпроект
Мауро Лонґобардо, генеральний директор АрселорМіттал Кривий Ріг (Фото:АрселорМіттал Кривий Ріг)

Мауро Лонґобардо, генеральний директор АрселорМіттал Кривий Ріг (Фото:АрселорМіттал Кривий Ріг)

Я — Мауро Лонґобардо, генеральний директор АрселорМіттал Кривий Ріг, і у рамках спецпроєкту НВ.Бізнес я розповім вам про свою сім'ю, роботу, про мої уподобання і тривоги, про найвидатнішого італійця.

Я родом з Італії, з містечка неподалік Мілана. Можливо, це всі вже помітили через мій акцент. У Мілані я навчався в університеті за фахом інженер-матеріалознавець. Почав працювати у 2002 році. І відтоді залишаюся в металургійній промисловості.

Відео дня

Почав працювати в Італії, у компанії, яка зараз називається Тенаріс. Вона розташована за 40 км на схід від Мілана. Основний вид продукції, який там виробляють, це безшовні труби для нафтогазової промисловості.

Моя дружина теж італійка. Ми познайомилися на роботі. Я проводжу більшу частину часу в офісі. Тому, імовірно, це було єдине місце, де я міг зустріти супутницю життя. У мене двоє дітей, які народилися в Аргентині, коли я працював там. І за останні 10 років вони подорожували з нами по всьому світу. Здається, їм це подобається, але час покаже.

Ми жили в Києві протягом двох років. А потім через те, що я приєднався до АрселорМіттал в іншому регіоні, ми переїхали в Дубай.

Останній фільм, який я подивився, називається Соціальна дилема. Це документальний фільм, у якому з нового ракурсу представлено актуальну тему використання соціальних мереж. З фільму я засвоїв важливий для себе урок: треба глибоко занурюватися в будь-яку тему, не залишатися на поверхні. Навіть якщо поверхневий розгляд простіший і зручніший, він не завжди відображає реальність.

Школа життя навчила мене багатьом важливим речам, основне — відкривай і читай. Це девіз мого шкільного вчителя з італійської літератури. Він актуальний для мене і до цього дня.

Загалом я живу та працюю в Україні вже майже чотири роки. Україна для мене — одне з найпривабливіших місць для роботи, попри великі виклики й той факт, що деякі реформи ще належить провести. Тут велика кількість молодих мотивованих професіоналів, які можуть досягати результатів, якщо їх правильно скеровувати. Крім того, можуть бути зроблені суттєві кроки для створення експертизи в усіх галузях. Це робить ділове середовище дуже динамічним і привабливим.

Україна для мене — одне з найпривабливіших місць для роботи, попри великі виклики й той факт, що деякі реформи ще належить провести.

Я досить пряма людина. Коли я керую компанією, то мої правила зрозумілі для всіх від самого початку й до кінця. Три основних правила — прозорість, етичність і людяний підхід.

Одне з основних переваг АрселорМіттал Кривий Ріг — те, що це комбінат повного виробничого циклу, який забезпечує сам себе сировиною для металургійного виробництва завдяки залізорудному видобутку. Це конкурентна перевага, яка є підтримкою в довгостроковому сталому розвитку компанії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Після того як у 2020 році я вдало впровадив усі інвестиції, які повністю вирішать проблеми екології, найбільше мене зараз турбує створення належної культури промислової безпеки. На жаль, на сьогодні не всі наші співробітники розпізнають небезпеки, пов’язані з їхньою роботою, незважаючи на те, що всі ці ризики досить чітко визначені. Дехто відчуває себе іноді так, ніби з ними апріорі нічого не може статися, і забуває про важливість охорони праці, ризикуючи при цьому отримати травми. Це бентежить мене, уся моя команда і я особисто повністю залучені до цього важливого процесу трансформації.

Мауро Лонгобардо
Фото: Мауро Лонгобардо

Моє прізвище Лонґобардо. Воно походить від стародавнього роду. Лонгобарди — це були германські племена, які завоювали Апеннінський півострів у 568 році н. е. При своєму просуванні з Німеччини спочатку вони прийшли до Богемії, потім до Угорщини і нарешті до Італії. За цей період у них була можливість увібрати спадщину різних культур на своєму шляху й обмінятися традиціями та звичаями. Завдяки цьому вони побудували свою унікальну культуру, яка збагатилася ще більше, коли мали справу з італійськими класичними традиціями. У мене є відчуття, що я зараз у певному сенсі проходжу схожий шлях культурного збагачення.

Для мене найвидатніший італієць — це Леонардо да Вінчі. Переважно тому, що він зміг проявити свою майстерність у настільки різних і далеких одна від одної дисциплінах, надзвичайним чином осягнених однією людиною. Він був справжнім генієм у всьому: в інженерії, у мистецтві та інших сферах.

Залишаючись удома під час вимушеного карантину, я навчився керувати своїм терпінням. Це неабияке завдання, однак я успішно з ним упорався.

Мій контракт із АрселорМіттал Кривий Ріг безстроковий, та коли моя каденція добігатиме кінця, я хотів би бачити підприємство у лідерах серед металургійних компаній у Європі та СНД, розглядаючи при цьому не тільки виробничі показники та якість. Вони, звісно, є базовою умовою для виживання бізнесу, але важливо також фокусуватися на питаннях екології, промислової безпеки та інноваційних промислових технологіях.

Показати ще новини
Радіо НВ
X