Проблеми російського монополіста. Газпром побоюється зростання цін на труби через квоти на українську продукцію

22 серпня 2019, 13:11

Введення квот на український гарячекатаний прокат призведе до зростання цін на труби в Росії, Газпром це не влаштовує

У Газпромі побоюються, що введення квот на гарячекатаний прокат для українських і південнокорейських виробників призведе до зростання цін на труби великого діаметру і монополізацію галузі. Про це пише Коммерсантъ.

Відео дня

Рішення Євразійської економічної комісії про введення спеціального захисного заходу на імпорт гарячекатаного прокату з України і Південної Кореї в ЄАЕС призведе до зростання витрат Газпрому на покупку ТВД на 15%, а російському ринку загрожує монополізація з домінуванням вертикально інтегрованих металургійних компаній, говориться в листі заступника голови правління монополії Фаміла Садигова першому віце-прем'єру РФ Антону Сілуанову.

Розмір квоти складає 1,3 млн т, а перевищення її обсягів обкладається митом 20%.

Це рішення стало результатом розслідування, ініційованого ММК, НЛМК і Сєвєрсталлю. Металурги заявляли, що імпорт прокату зростає через перевиробництво сталі в світі і захисні заходи, прийняті США, ЄС і Туреччиною в 2015—2017 роках. ЄЕК визнала обгрунтованим обмеження квот імпорт гарячого прокату, металурги вважали, що такий захід не захищає ринок від тиску іноземних виробників.

«Однак в Газпромі з цим не згодні. Згідно звіту компанії за другий квартал 2019 року, її найбільшими постачальниками матеріалів і сировини є Загорський трубний завод, Трубна металургійна компанія, Іжорський трубний завод. Досі Газпром спостерігав падіння цін на ТВД, але воно сповільнюється: за підсумками 2018 року зниження становило 17%, в першому кварталі - 5%», — пише видання.

На Загорському трубному заводі поділяють позицію Газпрому: «Подібне рішення призведе до підвищення цін на ТВД для кінцевих споживачів. Ми брали участь у дискусіях з цього питання і з самого її початку виступали проти включення кодів широкого прокату для виробництва ТВД у якості захисного заходу. Рішення про квоту, за обсягом порівняну з половиною ринку ТВД, є певним компромісом. Але воно не захистить ринок від зростання цін на прокат».

Показати ще новини
Радіо НВ
X