Відмова від штрафу АМКУ не передбачає повернення Газпрому конфіскованих активів — Вітренко

9 січня 2020, 15:22

Мирова угода між Україною і Газпромом не передбачає повернення російській компанії її активів, конфіскованих за рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Про це виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомив на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна.

Підписана в кінці грудня мирова угода стосувалася ініційованого російською компанією міжнародного арбітражу в справі про зобов'язання Газпрому сплатити близько $7,4 млрд (включаючи відсотки) по штрафу АМКУ.

Відео дня

"В рамках цього врегулювання Газпром відмовився від цієї компенсації (за позовом в міжнародному суді через конфісковане майно - ред.). Газпром погодився з тим, що вартість конфіскованих в Україні його активів уже ніколи не буде повернута і компенсована. Ця історія є закритою", - сказав він.

Нагадаємо, в січні 2016 року Антимонопольний комітет оштрафував Газпром на 85,966 млрд грн за порушення економічної конкуренції. Газпром безрезультатно намагався оскаржити рішення комітету.

Були арештовані рахунки представництва Газпрому в Києві, належні компанії дивіденди від участі в АТ Газтранзит, акції Газтранзиту, акції ПАТ Інститут ПівденНДІдіпрогаз, частки в ТОВ Газпром збут Україна, ТОВ Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України. У серпні 2018 року на аукціоні було здійснено примусовий продаж акцій ПівденНДІдіпрогаз, в січні - акцій Газтранзиту.

У жовтні 2018 року Газпром відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ почав арбітражний розгляд проти України з метою захисту своїх інвестицій на її території. Газпром просив арбітраж присудити йому компенсацію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X