Газпрому дозволили збільшити потужність газопроводу в обхід України – ЗМІ

26 жовтня 2016, 09:45
Єврокомісія дозволила концерну Газпром збільшити завантаження газопроводу OPAL

Про це у вівторок, 25 жовтня, повідомила американська газета The Wall Street Journal (WSJ), посилаючись на два анонімні джерела, знайомі з ситуацією, передає Deutsche Welle.

За даними джерел, переговори представників ЄС і керівництва російського газового монополіста пройдуть у Брюсселі в середу, 26 жовтня.

Відео дня

За даними WSJ, Єврокомісія погодилася, що від 10 до 20 відсотків незадіяних потужностей OPAL будуть запропоновані іншим постачальникам газу, а реату виставлять на аукціон, у якому зможе взяти участь і Газпром.


OPAL, протяжність якого 470 км, дозволяє транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією і таким чином з'єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського блакитного палива в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну. На сьогоднішній день 50 відсотків потужностей газопроводу, пропускна здатність якого становить 36 млрд кубічних метрів на рік, не використовується за рішенням Єврокомісії, оскільки ЄС хотів би перешкодити жорсткому контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.


Відзначається, що домовленості по завантаженню OPAL можуть мати вирішальне значення в долі ще двох спірних питань.

По-перше, як очікується, вже 28 жовтня Єврокомісія може оголосити про укладення попередньої угоди про врегулювання антимонопольного справи щодо Газпрому.

По-друге, таке рішення може посприяти позитивному вирішенню питання про будівництво другої гілки газопроводу Nord Stream.

"Це показує, що Росія і ЄС роблять прагматичні кроки, щоб полегшити вирішення бізнес-проблем, особливо на енергетичному фронті, де Росія залишається основним постачальником природного газу для багатьох країн, що входять в Євросоюз", - зазначає The Wall Street Journal.


Переговори між Газпромом і Брюсселем щодо збільшення квот на транспортування газу по OPAL були перервані в 2014 році у зв'язку з російсько-українським конфліктом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X