Газпром знайшов новий привід запропонувати Україні купувати російський газ

21 грудня 2016, 20:05
Російський Газпром пропонує Нафтогазу України обмінятися гарантійними листами без підписання додаткової угоди до контракту на постачання газу в Україну

Як пише Прайм, міністр енергетики Росії Олександр Новак таким чином пропонує врегулювати питання попередньої оплати за постачання газу в Україну.

"Газпром пропонує Нафтогазу обмінятися взаємними листами, які відповіли б на питання і заклопотаність Нафтогазу щодо передплати", - сказав Новак.

Відео дня

Він зазначив, що Нафтогаз наполягає на додатковій угоді до контракту, оскільки побоюється, що з передоплати, внесеної за газ, паливо не буде поставлятися або буде поставлено, але не у відповідності з обсягами і заявками Києва.

"Газпром категорично проти, Міненерго РФ підтримує позицію Газпрому, тому що сторони проходять процедуру розгляду спірних питань в арбітражному суді", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, що 9 грудня, після більш ніж річної паузи в Брюсселі поновилися тристоронні переговори щодо газу між Росією, Україною і ЄС. Україна готова повернутися до закупівель російського газу за умови відмови Газпрому від контрактної умови take-or-pay (бери або плати).

Після переговорів глава Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив, що на тристоронніх переговорах з участю Єврокомісії не вдалося домовитися з Газпромом про укладення додаткової угоди до контракту на закупівлю газу, без якої така закупівля неможлива.

Пізніше Коболєв повідомив, що Нафтогаз України не має наміру відновлювати купівлю газу у російського Газпрому до кінця опалювального сезону без підписання додаткової угоди.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X