Газпром змінює формулу ціни на газ для Європи

14 квітня 2016, 09:48
Російська компанія Газпром змінює механізм ціноутворення для довгострокових договорів з європейськими споживачами

Про це повідомляє газета Комерсант.

Постачальник прив'яже ціну на паливо (сьогодні залежить від вартості кошика нафтопродуктів), переходячи до утворення цін, де орієнтиром стануть спотові ціни на газ в Європі.

Відео дня

За останні три тижні компанія домовилася про припинення арбітражних розглядів за контрактами з двома учасниками проекту Nord Stream-2: німецька E.On і французька Engie.

Як повідомляє видання, раніше за підсумками таких суперечок Газпром виплачував компенсації клієнтам, але тепер компанія сама отримає від E.On 800 млн євро ретроактивних платежів.

Раніше у всіх довгострокових контрактах європейського ринку була нафтова прив'язка. Але після кризи 2009 року попит на газ впав і не відповідав обсягами, вказаними в договорах.

Регулятори ЄС наполягли на тому, щоб обсяги спотових торгів газом зросли. Але клієнти Газпрому змушені купувати газ за контрактами з нафтовою прив'язкою, а продавати за нижчою спотовою ціною. Європейський покупець вимагав від постачальника знижок і переходу на спотову прив'язку.

Нагадаємо, що Україна виставила Газпрому штраф за монополізацію на ринку транспортування газу. Проте російська компанія не згодна з обвинуваченнями і вимагає визнати стягнення недійсним.


Ціна спот – ціна, за якою продається реальний товар, цінні папери або валюта в даний час і в даному місці на умовах негайної поставки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X