Газпром збільшив поставки газу в обхід України

7 серпня 2017, 14:16
Східне відведення від Північного потоку - газопровід OPAL - продовжує набирати завантаження і в понеділок, 7 серпня, вийшов на 85-відсоткову продуктивність

Про це повідомляє газотранспортний оператор OPAL Gastransport GmbH&Co. KG, передає агентство Інтерфакс-Україна .

З минулої середи російський монополіст Газпром знову отримав доступ до раніше заблокованих потужностей газопроводу, і якщо 1 серпня труба використовувалася на 63%, то 2 серпня завантаження зросло до 80%, в п'ятницю, 4 серпня було 81%, а в понеділок труба використовується вже на 84,5% (виходячи з проектної продуктивності в 36 млрд куб. м на рік).

Відео дня


Газопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.


З ростом використання OPAL дещо знизилося завантаження західного відведення від Nord Stream - NEL. Якщо 1 серпня по ньому було прокачано 66 млн кубометрів, то 7 серпня може бути прокачано 57 млн кубів.

Загальне завантаження морської магістралі Північний потік 7 серпня вийшло на рівень в 93% (виходячи з потужності 55 млрд куб. м на рік), тоді як 1 серпня було лише 85%.

Раніше повідомлялося, що Газпром збільшив транзит газу в обхід України через трубопровід OPAL, який бере на території Німеччини газ з Північного потоку.

Нагадаємо, що в кінці липня Німеччина зняла заборону на доступ Газпрому до газопроводу OPAL.

У жовтні 2016 року Єврокомісія зняла заборону на можливість використання Газпромом потужностей газопроводу Opal, згідно з яким російський газ постачається до Німеччини і Чехії. Але польські компанії PGNiG і PGNiG Supply & Trading оскаржили це рішення через позов до європейського Суд загальної юрисдикції в Люксембурзі, який призупинив рішення Єврокомісії в грудні 2016 року.

Після цього прокачування газу газопроводом Opal, потужністю 36 млрд кубометрів на рік, скоротилося майже на третину на початку 2017 року.

Раніше суд в Люксембурзі відмовив Польщі і польським компаніям у накладенні обмежувальних заходів, скасувавши своє грудневе рішення.

Нагадаємо, що польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL у Німеччині, і має намір його оскаржити.

Польща виступає проти планів Москви подвоїти експорт газу до Німеччини через будівництво трансбалтійського газопроводу Північний потік-2. На Газпром припадає близько третини споживаного в Європі газу, і його діючий газопровід Північний потік пов'язаний з Opal, який прокладений на сході Німеччини.

Пізніше Латвія і Литва вирішили приєднатися до польського позову до Європейського суду в справі газопроводу OPAL.

Показати ще новини
Радіо NV
X