Газпром заявив, що європейські компанії встигли профінансувати газопровід в обхід України

15 червня 2017, 15:51
Європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall - встигли надати фінансування проекту Nord Stream 2 до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу

"Кошти від всіх прийшли на рахунки компанії Nord Stream 2 і вже працюють на проекті", - заявив заступник голови правління російського Газпрому Олександр Медведєв, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Нагадаємо, що в середу сенат США схвалив законопроект, який дає президенту США право вводити санкції щодо того, хто разово інвестував від $1 млн в будівництво Росією експортних трубопроводів або надав для цих цілей устаткування (в тому числі в лізинг), технології та послуги.

Гранична сума для таких транзакцій протягом року - $5 млн. У законопроекті про додаткові санкції є окремий параграф про Північний потік 2 (Nord Stream 2). У ньому сказано, що США будуть продовжувати перешкоджати реалізації проекту "через його згубних наслідків для енергетичної безпеки ЄС, розвитку газового ринку в Центральній і Східній Європі та енергетичних реформ в Україні". Також США мають намір допомагати Україні і своїм союзникам і партнерам в Європі "знижувати залежність від російських енергоресурсів, особливо природного газу, який використовується урядом РФ в якості зброї, щоб залякувати інші країни і впливати на них".

Проектом Північний потік 2 передбачено будівництво через Балтійське море ще двох ниток газопроводу потужністю 55 млрд куб м. Проект повинен був майже повністю копіювати - і технічно, і корпоративно - вже працює Північний потік. Однак спільне підприємство з іноземними партнерами створити не вдалося, так як Польща змогла заблокувати таке рішення.

Після цього партнери вирішили шукати іншу схему співпраці та оформили свою участь в ньому не через акціонерне участь, а через боргове фінансування. Переформатування схеми в умовах ведення переговорів шістьма сторонами суттєво затягнулося. Очікувалося, що кошти надійдуть в Nord Stream 2 вже в березні, проте вийшло це зробити лише в червні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X