Газпром задумався про розширення Турецького потоку в Европі

20 листопада 2017, 12:00
Російський монополіст компанія Газпром замовив техніко-економічний аналіз (ТЕА) варіантів продовження проекту Турецький потік по території європейських країн

Про це йдеться у матеріалах компанії, передає Прайм.

Робота повинна бути виконана до кінця поточного року, вартість - 1,7 млн руб. Інші подробиці у документах не розкриваються.

Відео дня

Відзначимо, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

Крім того, Нафтогаз України підрахував, що запуск газопроводу Турецький потік позбавить Україну загального щорічного доходу у розмірі $500 млн ВВП.

Раніше повідомлялося, що Газпром завершила будівництво газопроводу Турецький потік в обхід України на російській території.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу в рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. В кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другий - в 2019 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X