Газпром вперше заявив про можливе розділення компанії

10 листопада 2017, 10:49
Керівництво російського монополіста компанії Газпром побоюється, що уряд РФ позбавить компанію ексклюзивного права на експорт газу по трубі, а також визнає можливість розділення компанії

Про це йдеться у проспекті до нового випуску єврооблігацій компанії, пише російське видання Ведомости.

"Проект Стратегії з розвитку енергетики в Росії до 2035 року (від 1 лютого 2017 року) передбачає збереження монополії на експорт трубопровідного російського газу, але немає впевненості в тому, що ексклюзивне право компанії в майбутньому не буде скасовано, або наш бізнес або операційна діяльність не будуть реорганізовані будь-яким іншим чином", - йдеться в документі.

Відео дня

Відповідне рішення може бути прийнято урядом Росії, уточнюється в проспекті.

Видання також зазначає, що ризик втрати монополії на експорт газу вже описувався кілька разів на проспектах до євробондів, а ось можливість реорганізації згадана Газпромом вперше.

Крім того, як зазначає інше російське видання Коммерсантъ, питання поділу Газпрому було піднято главою Федеральної антимонопольної служби Ігорем Артем'євим ще у 2015 році.

При цьому, міністр енергетики Олександр Новак та президент Роснефті Ігор Сечин тоді заявили, що питання виділення транспортної компанії з Газпрому потребують додаткового опрацювання.

А ось Мінекономіки РФ виступило проти поділу компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X