Газпром витратив $5 млрд на спроби заблокувати імпорт газу з Європи - Нафтогаз

27 листопада 2016, 18:16
Російський газовий монополіст Газпром, за даними російських ЗМІ, витратив $5 млрд, щоб заблокувати імпорт природного газу з Європи до України

Про це повідомив комерційний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook.

"Ми купуємо газ у найбільших європейських газових компаній. Багато з них добувають газ самі. Багато також купують газ і в інших видобувних компаній. В тому числі і в Газпрома, який перешкоджав тому, щоб ми купували газ у Європі. За інформацією навіть з російських газет, Газпром витратив $5 млрд на невдалі спроби заблокувати наш імпорт з Європи", - заявив він.

Відео дня

Вітренко наголосив, що поставки газу з Європи, як правило, були дешевше, ніж з Росії, що є абсурдом з економічної точки зору, так як російський газ в Європу йде через Україну.

Нагадаємо, що Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Остаточне рішення арбітражу за контрактом на транзит газу очікується до червня 2017 року, за контрактом на постачання газу - до квітня 2017 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X