Газпром вилетів з десятки провідних енергокомпаній світу

27 жовтня 2015, 17:09
Російський монополіст Газпром вилетів з десятки провідних енергетичних компаній світу, повідомляє РБК

Pокрема, згідно з рейтингом Platts Top 250 Global Energy Company Rankings, перше місце в рейтингу провідних компаній вже в одинадцятий раз зайняла американська ExxonMobil.

Друге і третє місця зайняли Chevron і Royal Dutch Shell, однак, одній з російських компаній все ж вдалося потрапити в цей список: Роснефть посіла останнє 10 місце, тоді як у минулому році - шосте.

Відео дня

Газпром, який в 2014 році завдяки найбільшою прибутку серед енергетичних компаній займав 4 місце, зараз лише 43-й. Platts пов'язує це з падінням рубля, яке викликало валютні втрати і ускладнило виплату за боргами і пролонгацію кредитних ліній.

Рейтинг провідних енергетичних компаній Platts складається на основі фінансових результатів компаній з сукупними активами понад $5 млрд із урахуванням показників виручки, прибутку, прибутковості і вкладеного капіталу.

Зазначається, що майже всі російські енергетичні компанії суттєво просіли в рейтингу, наприклад, ЛУКОЙЛ, Татнефть, Транснефть, Башнефть, НОВАТЕК, Русгідро.

Єдина російська компанія в рейтингу, яка піднялася в порівнянні з минулим роком це Сургутнефтегаз (у 2014 році вона займала 18 місце, а згідно з новим рейтингом - 12).

Раніше повідомлялося, що турецька державна компанія Botas подала в міжнародний арбітраж позов проти російського монополісту Газпром, виступаючи проти існуючої ціни на газ. Зокрема, Botas просить про перегляд цін на газ, закуплений у російської компанії з 29 грудня 2014 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X