Газпром відкинув звинувачення АМКУ, вимагаючи рішення Стокгольмського суду

22 січня 2016, 16:34
Російська корпорація ВАТ Газпром у відповідь на заяву Антимонопольного комітету України, який зобов'язав компанію виплатити штраф у розмірі 85 млрд грн, заявив про відсутність повноважень комітету в питанні регулювання транзиту через Україну

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Це викликає крайнє здивування, оскільки "Газпром" не здійснює підприємницької діяльності на території України, передаючи НАК "Нафтогаз України" природний газ на західному кордоні Російської Федерації. Таке рішення АМКУ не може розглядатися ні в якій іншій якості, крім спроби чинити тиск на "Газпром", - йдеться в коментарі концерну.

Відео дня

У компанії назвали всі звинувачення на адресу Газпрому про порушення законодавства України неспроможними.

У Газпромі підкреслили, що питання контрактних взаємовідносин з Нафтогазом України є предметом розглядів у Стокгольмському суді.

"Розслідування АМКУ виходить з припущення про порушення "Газпромом" транзитного контракту і необхідності внесення до нього змін. У той же час "Газпром" виходить з того, що в даний час питання контрактних взаємовідносин з "Нафтогазом України" є предметом арбітражних розглядів в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма. Винесення остаточного рішення з будь-яких спірних питань контрактних взаємовідносин ПАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" є виключною компетенцією Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, який сторони транзитного контракту вибрали в якості органу розгляду спорів", - відзначили в компанії.

Раніше повідомлялося, що АМКУ прийняв рішення оштрафувати Газпром на суму 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу магістральними трубопроводами територією України.

На виплату штрафу і нові домовленості про умови транзиту АМКУ дав Газпрому два місяці.

При цьому НАК Нафтогаз України має право вимагати дворазову компенсацію від російського Газпрому за шкоду у зв'язку з монопольними порушеннями при транзиті газу.


Нагадаємо, Кабінет міністрів України звернувся до Антимонопольного комітету з проханням розпочати розслідування щодо російського ВАТ Газпром, який діє на неконкурентних засадах.

За підсумками розслідування Антимонопольного комітету України проти Газпрому було встановлено, що російський газовий гігант займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо NV
X