Газпром спростував заяву України про виграш у Стокгольмі

6 червня 2017, 13:54
Російський монополіст Газпром спростував заяву української сторони про те, що суд скасував норму "бери або плати" (take or pay) в контракті. На цьому контрактному принципі грунтувалася більша частина претензій Газпрому

Про це заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає Інтерфакс.

"Одне питання тільки торкнуся. Ось (українська сторона стверджує - ред.) арбітражне рішення скасувало take or pay. Це не так. Чи не скасував воно take or pay. Я не буду вам розповідати, що там насправді, але скасування take or pay немає ", - заявив він.

Відео дня

У той же час, в Нафтогазі України повідомили НВ Бізнес, що наполягають на скасуванні принципу "бери або плати".

Газпром також вважає попереднє рішення Стокгольмського арбітражу по суду про умови контракту на поставку газу з Нафтогазом України позитивним для себе

"Ви читали рішення Стокгольмського арбітражу, що ви так впевнено говорите про те, що воно не в нашу користь? А я читав. У будь-якому випадку баланс по цьому рішенню для Газпрому позитивний. Навіть на попередньому етапі. Обсяг цього балансу буде визначено за підсумками остаточного рішення арбітражу ", - заявив він журналістам.

Нагадаємо, що минулого тижня Нафтогаз України повідомив про скасування ряду вимог Газпрому Стокгольмським арбітражем. Зокрема, глава українського держхолдингу Андрій Коболєв повідомив про скасування правила "бери або плати".


Нагадаємо, що Газпром заявляв, що в рамках розглядів у Стокгольмському суді, які проходять після взаємних позовів з боку РФ і компанії Нафтогаз України, хоче включити в загальну суму вимог заборгованість за газ, поставлений на окуповані території Донбасу.

Нафтогаз відреагував на ці заяви і заявив, що не купує паливо з листопада 2015 року. До цього компанія імпортувала газ виключно через пункти входу до ГТС на підконтрольній Україні території.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X