Газпром скоротив прокачування газу через судову заборону

1 лютого 2017, 09:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російський газовий монополіст – компанія Газпром – з настанням газової доби 1 лютого скоротив прокачування газу по Північному потоку і його східному відведенню OPAL у зв'язку з судовою забороною, накладеною за позовом польських супротивників Газпрому

Про це свідчать дані європейських газотранспортних операторів, пише Інтерфакс.

Як пише агентство, Газпрому вдалося домовитися з Єврокомісією про максимальне використанні потужностей OPAL, але з протестом виступила польська сторона, що це зашкодить завантаженню польських транзитних магістралей.

Відео дня

PGNiG Supply & Trading GmbH подала позови до Європейського суду і суд в Дюссельдорфі. ТОВ Газпром експорт подало заявку в Європейський суд на участь у процесі в якості зацікавленої сторони.

Газпром використовував додаткові потужності OPAL відразу, як це було можливо: в грудні 2016 року вибирав вільні потужності на щоденних аукціонах і на місячному аукціоні на січень. Аукціон на лютий (16 січня) провести не вдалося через судову заборону.

Тепер російській компанії доводиться обмежити подачу газу в Північний потік. Як свідчать дані компанії OPAL Gastransport GmbH, прокачування по Північному потоку в понеділок впаде більш ніж на 20%. При цьому збільшувати транзит через Україну Газпром не має наміру.

Відзначається, що Газпром вкрай неохоче задіює український транзитний маршрут. У дні рекордних поставок з початку року завантаження українського коридору ніколи не піднімалась навіть до 160 млн куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X