Сировинна колонія Китаю. Газпром ось-ось розпочне будівництво нових магістральних газопроводів

Олексій Міллер, голова правління Газпрому (Фото:ПАТ Газпром)
Газпром найближчим часом розпочне будівництво нових великих газопроводів.
Про це заявив голова компанії Олексій Міллер, повідомляє Інтерфакс.
«Щодо диверсифікації маршрутів — це завжди корисна річ, не можна яйця складати в один кошик. Звичайно ж, ми думаємо про нові ринки, ресурсів у нас дуже-дуже багато, і на багато років», — зазначив він.
«Зрозуміло, що ми вже найближчим часом розпочнемо реалізацію нових великих проектів будівництва магістральних газопроводів. І ми всі чудово розуміємо, що азіатський ринок нині є найдинамічнішим ринком у світі. Обсяги споживання зростають, і ми бачимо дуже великі перспективи для російського газу на цьому ринку», — заявив Міллер.
У Газпромі зазначили, що світовий попит на природний газ зростає. Останні 30 років (з 1993 року) споживання газу у світі збільшилося майже вдвічі. Понад третину (35%) приросту довелося частку країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР).
Російський монополіст очікує, що у найближчі 20 років світове споживання газу продовжить зростати і до 2040 року може перевищити рівень 2022 приблизно на 20%. Більше половини приросту забезпечать країни АТР, а локомотивом зростання буде Китай.
З 2019 року Газпром постачає газ китайським споживачам газопроводом Сила Сибіру. Обсяг поставок за довгостроковим контрактом після виходу на повну потужність становитиме 38 млрд кубометрів на рік.
У лютому 2022 року було підписано другий довгостроковий договір купівлі-продажу газу. «Далекосхідним» маршрутом до Китаю щорічно поставлятиметься 10 млрд кубометрів газу. Наразі ведеться проектування інфраструктури.
Також тривають переговори щодо проекту постачання газу до Китаю через територію Монголії обсягом до 50 млрд кубометрів газу на рік. Ведеться проектування газопроводу.
- Путін проковтнув наживку Ердогана. Газпром розпочав роботу над створенням газового хаба в Туреччині
- Повірити було неможливо. Німеччина повністю відмовилася від російського вугілля, нафти та газу — інфографіка
- Путін зарізав свого «золотого гусака». Чому Росія не має шляху до перемоги — британський економіст
- А хтось казав, що санкції не працюють. У російському бюджеті утворилася гігантська діра в $25 млрд — найбільша за чверть століття
Раніше повідомлялося, що доходи РФ від експорту газу до Європи у 2023 році можуть впасти вдвічі.
У 2022 році транзит російського газу через Україну становив лише 20,35 млрд кубометрів, при тому, що за умовами контракту було заброньовано 40 млрд кубів.