Газпром різко знизив поставки газу в Європу

9 січня 2020, 10:56

На початку січня 2020 року Газпром приступив до різкого зниження поставок газу в Європу, пише Коммерсантъ.

Зокрема, транзит через Україну знизився майже в три рази. 30 грудня, за даними Газпрому, обсяг транзиту газу через українську газотранспортну систему становив 262,3 млн кубометрів на добу. На 7 січня, згідно з даними оператора ГТС України, транзит знизився до 91,2 млн кубометрів на добу. При цьому, за новим контрактом, середньодобове прокачування повинно становити близько 180 млн кубометрів. Газпром буде платити за ці потужності, навіть якщо їх не використовує.

Відео дня

Крім того, Газпром істотно знизив середньодобові поставки газу в Польщу по газопроводу «Ямал-Європа». 7 січня на основній точці входу Кіндратки на кордоні з Білоруссю прокачування впало на 24% в порівнянні з 30 грудня - до 70,11 млн кубометрів на день. Через точку входу Високе, через яку проводиться поставка газу на польський ринок, прокачування впало на 30%, до 6,3 млн кубометрів на добу.

Таке різке зниження обсягів за цими маршрутами не було компенсовано зростанням поставок по Північному потоку. На 7 січня в порівнянні з 30 грудня прокачування виросло менш ніж на 1% і склало близько 173,4 млн кубометрів.

Зниження поставок через Україну частково пояснюється тим, що деякі обсяги були перекинуті на введений в 2020 році газопровід Турецький потік. При цьому дані болгарського газотранспортного оператора свідчать, що поки дві нитки газопроводу, що мають сукупну пропускну здатність близько 85 млн кубометрів на добу, завантажені менш ніж наполовину.

Коммерсантъ зазначає, що середньодобовий експорт Газпрому в січні знизився щонайменше на 20% в порівнянні з кінцем грудня.

«Єдиною логічною причиною таких дій може бути бажання компанії позбутися від надлишкових запасів газу в європейських підземних сховищах (ПСГ), а також низький попит з боку споживачів на тлі теплої погоди», - пише видання.

Нагадаємо, Газпром в 2019 році експортував в далеке зарубіжжя 199,2 млрд кубометрів газу. Це на 1,3% менше, ніж в 2018 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X