Газпром погрожує зупинити поставки газу в Молдову за відсутності контракту

23 жовтня 2021, 19:08

Російський Газпром загрожує Молдові зупинкою поставок газу за відсутності контракту.

Російська державна компанія Газпром погрожує зупинити поставки газу в Молдову «якщо не буде повністю проведена оплата за постачання газу і, відповідно, не буде підписаний новий контракт з 1 грудня цього року».

Відео дня

Таку заяву зробив офіційний представник російської держкорпорації Сергій Купріянов, передає Інтерфакс.

За словами представника компанії, Газпром готовий продовжити контракт при повному погашенні боргу "за вересень і жовтень поточного року».

Також він звинуватив саме владу Молдови в ситуації, яка склалася з поставками в країну російського газу. За словами Купріянова, тіло боргу країни перед Газпромом становить $433 млн, а загальна сума заборгованості - $709 млн.

Чинний договір Молдова-газ з Газпромом закінчився 30 вересня, а переговори про продовження договору поки не завершені. До підписання нового договору про постачання газу з Газпромом в жовтні Молдова імпортує газ за ціною $790 за тисячу кубічних метрів.

Раніше повідомлялося, що Румунія просила ЄС допомогти Молдові впоратися з газовою кризою, в якому звинувачувала РФ, Зокрема, міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску заявляв, що криза пов'язана з різкою зміною Росією умов і вартості поставок газу.

У п'ятницю секретар СНБР Олексій Данилов заявляв, що Україна надасть допомогу Молдові з поставками газу в борг . Передбачається, що в кінці зими Молдова поверне борг тим же об'ємом газу. За словами глава енергокомітета Верховної Ради, йдеться про 15 млн кубів газу, які можуть бути критичні для Молдови вже в найближчі дні.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X