Газпром побудував майже третину газопроводу в обхід України

29 вересня 2017, 10:03
Газпром побудував близько 300 км газопроводу Турецький потік

Про це повідомив глава Газпрому Олексій Міллер, передає Інтерфакс.

За словами Міллера, побудовано кілька частин газопроводу, протяжністю 224 км і 74 км. Всього близько 300 км.

Відео дня

Міллер також зробив заяву про постачання газу до Туреччини в 2017 році. "Якщо порівнювати період з першого січня по сьогоднішній день 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року, то обсяг поставок на турецький ринок виріс на 24,3%, це плюс 4,1 млрд куб. м. газу в рік. Це говорить про тому, що, по-видимому, за підсумками 2017 року Газпром встановить історичний рекорд поставки газу на турецький ринок. (...) Це - більше 28 млрд куб. м. ", - сказав Міллер.

Він уточнив, що ця цифра може бути досягнута в разі збереження темпів зростання обсягу поставок.

"А якщо говорити про вересень, то, в порівнянні з вереснем 2016 року, обсяги поставок газу в Туреччину збільшилися на 48%", - сказав Міллер.

Нагадаємо, що 7 травня, російський Газпром почав будівництво в Чорному морі газопроводу Турецький потік. Пізніше, Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками по залученню проектного фінансування для газопроводу Турецький потік.

У червні Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками по залученню проектного фінансування для Турецького потоку.

На початку вересня дочірня структура Газпрому, оператор проекту будівництва Турецького потоку South Stream Transport BV підписала із британською Petrofac угоду про будівництво наземних трубопроводів і приймального терміналу газу на території Туреччини.

Також, Газпром додатково направить близько $900 млн на фінансування будівництва газопроводу Турецький потік.

Відзначимо, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газ а через газотранспортну систему України.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу в рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. В кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другий - в 2019 році. За даними на початок вересня було побудовано за двома ниткам магістралі 220 км.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X