Путін проковтнув наживку Ердогана. Газпром розпочав роботу над створенням газового хаба в Туреччині

28 грудня 2022, 17:11
Олексій Міллер, глава правління Газпрому (Фото:Yuri Kochetkov / Reuters)

Олексій Міллер, глава правління Газпрому (Фото:Yuri Kochetkov / Reuters)

Газпром почав практичну реалізацію проекту газового хаба в Туреччині.

Про це заявив голова правління Газпрому Олексій Міллер на передноворічній селекторній нараді, повідомляє Інтерфакс.

«Зараз ми з Туреччиною почали опрацьовувати проект газового хаба у цій країні. Це рішення прийняте на рівні керівників двох держав, і ми вже розпочали його практичну реалізацію», — заявив він.

Відео дня

«Газовий хаб дозволить забезпечити прозоре і справедливе ціноутворення на ринку природного газу», — додав Міллер.

Він також сказав, що морські газопроводи між РФ та Туреччиною — Турецький потік та Блакитний потік — працюють без нарікань.

Раніше НВ Бізнес писав про те, чому ідея Путіна та Газпрому створити «новий газовий хаб» у Туреччині не має шансів на успіх для РФ.

Основні аргументи:

1. У РФ відсутні сучасні судна-трубоукладачі, щоб збільшити потужність поставок до Туреччини.

2. Європейський Союз чітко заявив про курс на зниження залежності від російського газу — і навіть визначився зі стелею цін на нього.

3. Газотранспортна система Південної Європи слабко пов’язана із системою Північної Європи, де зосереджено основне споживання російського газу.

4. Збільшити постачання газу до Європи через Туреччину насамперед має намір Азербайджан, з яким у Анкари куди ближчі стосунки, ніж із Кремлем.

5. Створення «хабу» вигідно насамперед Туреччині - вона отримає практично монопольне право на перепродаж газу до Європи та зможе диктувати РФ свої умови його постачання та транзиту (зокрема, 25% знижки на ціну газу для самої Туреччини та відстрочення оплати за постачанням).

Показати ще новини
Радіо NV
X