Газпром назвав терміни винесення вироку щодо газової суперечки з Нафтогазом

10 листопада 2017, 10:00
58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Претензії Нафтогазу до Газпрому з транзитним контрактом складають $12,3 млрд в частині недопоставки і недоплати за послуги з транзиту через ГТС України в 2009-2016 роках

Суд винесе рішення щодо спору Газпром/Нафтогаз про постачання у грудні, про транзит - у лютому

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що Газпром у проспекті нового випуску єврооблігацій представив нові очікувані терміни винесення рішення по судам з Нафтогазом України. Раніше рішення по обох позовах - за умовами контракту на поставку газу і за умовами контракту на транзит - очікувалися пізніше 30 листопада 2017 року.

Тепер компанія очікує, що рішення щодо спору про постачання буде "не пізніше листопада".

Крім того, повідомляється, що стокгольмський арбітраж 31 травня 2017 року виніс проміжне (окреме) рішення з певних питань.

"Газпром розглядає можливість подачі апеляції на проміжне рішення шведського суду. Висновки по проміжного рішення для Газпрому можуть бути оцінені після того, як сторони арбітражу, на вимогу суду, досягнутий або не зможуть досягти домовленостей з певних питань, але в будь-якому випадку після того, як буде винесено остаточне рішення", - йдеться в повідомленні.

Передбачається, що остаточне рішення і щодо спору за контрактом на транзит газу між сторонами Стокгольмський арбітраж має намір винести не пізніше лютого 2018 року.

Відзначимо, що претензії Нафтогазу до Газпрому з транзитним контрактом складають $12,3 млрд у частині недопоставки і недоплати за послуги з транзиту через ГТС України у 2009-2016 роках. Українська компанія хоче привести даний контракт у відповідність з європейським антимонопольним і енергетичним законодавством, зобов'язати Газпром надавати шиппер-коди.

Нагадаємо, що у червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Остаточне рішення арбітражу за контрактом на транзит газу очікувалося до червня 2017 року, за контрактом на поставку газу - до квітня 2017 року.

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий
Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів
Події

Сьогодні, 09:14

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування

Головне

Футбол

Сьогодні, 13:41

article_img
Президент українського футбольного клубу пояснив зняття команди з чемпіонату
Геополітика

Сьогодні, 13:05

article_img
Стане величезною помилкою. Керрі прокоментував імовірність наступу Росії на Україну
Футбол

Вчора, 19:02

article_img
Відомий український футбольний клуб припинив існування