Газпром назвав собівартість видобутку газу

1 червня 2016, 10:13
Заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв заявив, що собівартість видобутку газу становить близько $20 за 1 тис. кубометрів, повідомляють Вєдомості

Така ціна, пише видання, залишається найнижчою в світі.

"Жили і за $65 за 1 тис. куб. м. Нам не потрібні космічні ціни, нам потрібні ціни, які дозволять нам займатися нашою роботою", – зазначив Медведєв.

Відео дня

Шість років тому, в 2010 році цей показник був в розмірі $19, повідомляє директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін, але при цьому середня експортна ціна була вдвічі вищою, ніж зараз – $302 за тисячу куб. м.

Аналітик Vygon Cоnsulting Марія Бєлова заявила, що російський газ в Європі зараз найдешевший. На її думку, це пов'язано не з низькими витратами на видобуток, а із вартістю нафти, так як ціни в контрактах Газпрому прив'язані до ціни кошика нафтопродуктів.

За перші чотири місяці цього року ціна на російський газ на кордоні Німеччини становила $161,9 за 1 тис. куб. м.

У першій половині 2015 року Газпром оцінив витрати на транспортування в розмірі 59 рублів за 1 тис. куб. м на 100 км. Середня відстань від родовищ до кордону – 3,2 тис. км, нагадує заступник директора Фонду національної енергобезпеки Олексій Гривач.

Таким чином, на транспортування Газпром витрачає тільки в Росії – близько 1,88 тис. руб. за 1 тис. куб. м.

З урахуванням транспортування, експортного мита, ПВКК та інвестиційної складової (дозволить окупити недавно запущені проекти) російський газ оцінюють в $130-140 за 1 тис. куб. м, вартість газу з родовищ, інвестиції в які вже окупилися, менше, оцінює Бєлова. Собівартість російського газу без урахування експортного мита – $80-85 за 1 тис. куб. м, підрахував Гривач.

Бєлова вважає, що теоретично компанія може зменшити ціну на газ, щоб наростити поставки, надавши споживачам додаткові знижки або почавши продажу на спотовому ринку.

Але зараз сенсу в цьому немає: контрактна ціна дуже низька. В минулому році Газпром поставив у далеке зарубіжжя 158,6 млрд куб. м. В цьому році, вважає Медведєв, навіть якщо зима буде теплою, експорт може перевищити 165 млрд куб. м газу. Експорт зросте через дешевизну газу, яка стимулює попит і падіння видобутку газу в Європі, пояснює Гривач.

НВ Бізнес повідомляло, що квітневі ціни на газ з Росії впали до мінімального рівня з вересня 2004 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X