Газпром можуть відсторонити від управління Північним потоком-2 - ЗМІ

15 вересня 2017, 10:39
Єврокомісія планує усунути Газпром від управління Північним потоком-2. Це буде однією з пропозицій єврочиновників на переговорах з Росією

Про це пише газета Ведомости.

Як повідомляє видання, Еврокомісія прагне поширити на трансбалтійський газопровід Північний потік-2 дію норм Третього енергопакету, який забороняє суміщати на території Європи виробництво і поставку газу з володінням газопроводів.

Відео дня

Одним з ключових умов для Єврокомісії є поширення на Північний потік-2 вимог про поділ функцій постачальника та транзитера газу.

"Мета такого поділу полягає в тому, щоб уникнути конфлікту інтересів і посилити конкуренцію. У контексті цієї угоди ЄС повинен прагнути забезпечити повне структурне поділ між діяльністю з видобутку та постачання газу, з одного боку, і діяльністю з передачі - з іншого", - відзначає видання.

Другий варіант припускає, що і інфраструктура, і діяльність Північного потоку-2 залишаються за Nord Stream 2 AG, але наглядати за його роботою буде незалежний регулятор.

Нагадаємо, раніше оператор газотранспортної системи (ГТС) компанія Укртрансгаз заявляла, що російська компанія Газпром не в змозі повною мірою задовольнити попит європейських споживачів на газ.


Nord Stream AG-2 планує побудувати газопровід Північний потік-2 довжиною 1200 км і загальною потужністю разом з існуючим Північним потоком у 55 млрд кубометрів газу по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну. Маршрут проляже вздовж газопроводу Північний потік.

Показати ще новини
Радіо NV
X