Газпром може подати ще один позов проти України в міжнародний арбітраж

30 червня 2017, 17:09
Російський монополіст Газпром може подати позов до міжнародного арбітражу через арешт Україною акцій Газтранзиту

Про це повідомив глава Газпрому Олексій Міллер, передає Інтерфакс-Україна.

"У 1998 між РФ і Україною було підписано угоду про взаємний захист інвестицій. Грунтуючись на ньому, Газпром ухвалив рішення направити повідомлення до Кабінету міністрів України про усунення порушень (в тому числі, через арешт України акцій Газтранзиту - ред.). Якщо порушення не будуть усунуті, то, грунтуючись на положеннях в угоді від 1998 року, Газпром звернеться в міжнародний арбітраж, так як це передбачено чинною угодою", - сказав він.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу компанії Газпром (Росія) на рішення про стягнення з нього штрафу та пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд гривень (близько $6,5 млрд - НВ Бізнес) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Пізніше суд заарештував 33,3 млн гривень акцій Газтранзиту і стягнув 80,8 млн гривень дивідендів Газпрому в рамках стягнення з нього 172 млрд гривень штрафу АМКУ.

28 квітня загальна збори акціонерів ПрАТ Газтранзит прийняло рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,066 млн гривень на виплату дивідендів.

З огляду на частку Газпрому 40,2174% акцій в капіталі ПрАТ Газтранзит, він отримає 84,081 млн гривень.

Суд вирішив, що заява виконавчої служби про списання дивідендів задоволенню не підлягає, оскільки за станом на 31 травня перелік акціонерів Газтранзиту, які мають право на отримання дивідендів за 2016 не визначений.

Нагадаємо, 16 травня Вищий господарський суд відмовив Газпрому в скасуванні штрафу АМКУ 172 млрд гривень.

Державна виконавча служба відкрила провадження щодо примусового стягнення з компанії Газпром штрафу і пені 172 млрд гривень, а також щодо арешту його майна на території України.

26 травня ПрАТ Газтранзит подало позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати постанову Державної виконавчої служби про арешт належать Газпрому акцій.


Газпрому належить 40,2% акцій українського ПАТ Газтранзит, ще 40,2% акцій належать національної акціонерної компанії Нафтогаз України та 19,5652% акцій - компанії Turusgas (Туреччина).

Суд призначив розгляд позову Газтранзиту про арешт частки Газпрому на 7 грудня.

Показати ще новини
Радіо NV
X