Експортна виручка Газпрому впала на 40%

12 березня 2020, 10:11

Доходи російського Газпрому від експорту газу в січні знизилися на 41,1% в порівнянні з першим місяцем 2019 року і лише трохи перевищили $3 млрд.

Про це пишуть Ведомости з посиланням на дані Федеральної митної служби РФ.

Поставки знизилися на 11% - до 18,3 млрд кубометрів. Митниця не наводить дані про те, скільки з цього обсягу припало на далеке зарубіжжя, яке в звичайних умовах формує основну частину експортної виручки Газпрому. За оцінками Інтерфаксу, в січні експорт трубопровідного газу з Росії в далеке зарубіжжя міг скласти близько 13,4 млрд кубометрів.

Відео дня

Компанія протягом кількох років щомісяця інформувала про динаміку поставок в далеке зарубіжжя, але з січня 2020 року припинила цю практику.

Обсяги експортних поставок і виручка від продажу газу в далеке зарубіжжя кілька років були на рекордних рівнях. З початку цього року обидва показники різко знижуються. Загальний тренд на зниження світових цін сформувався ще в 2019 році через зниження темпів зростання попиту на газ і надлишкову пропозицію скрапленого природного газу. На початку 2020 року в Європі - ключовому для Газпрому ринку збуту - ситуація погіршилася аномально теплою зимою і надлишком накопичених запасів в очікуванні газової війни між Росією і Україною. Спотові ціни на європейських газових хабах - до них прив'язано майже 57% довгострокових контрактів російської компанії - протягом січня знизилися з $148 за 1000 кубометрів майже в півтора рази. 10 березня на нідерландському Title Transfer Facility 1000 кубометрів газу постачанням в квітні коштувала $101. З лютого додатковий тиск на світові котирування газу чинить епідемія коронавірусу.

Зниження експортної виручки Газпрому б'є по бюджету Росії, оскільки компанія платить експортне мито на газ в розмірі 30% від вартості. У січні минулого року компанія заплатила $1,5 млрд, а цього - $900 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X