Газпром анонсував відновлення поставок газу в Україну

16 вересня 2015, 20:14
924
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міллер заявляє про швидке відновлення поставок російського газу

Після переговорів у Відні з головою Нафтогаз-України Андрієм Коболевим, керівник російського газового монополіста Газпром Олексій Міллер анонсував відновлення поставок російського газу в Україну


"Ми очікуємо, що угода за участю Європейської Комісії буде підписана на наступному тижні, і поставки російського газу по передоплаті поновляться з 1 жовтня", - заявив Міллер.

Глава Газпрому також зазначив, що нинішні контракти передбачають закупівлю такої кількості газу, якої буде недостатньо на весь осінньо-зимовий період.

"До сьогоднішнього дня від європейських структур Україні надано фінансування в розмірі $500 млн, це забезпечить придбання у Газпрому близько 2 млрд кубометрів газу, що, звичайно ж, недостатньо для проходження всього осінньо-зимового періоду без ризиків. Ми продовжимо роботу", - повідомив Міллер.

Він також заявив, що ціна на російський газ для України буде приблизно такою ж, як ціни для європейських країн, - передає Інтерфакс-Україна.

"У найближчі кілька днів НАК Нафтогаз-України звернеться до Газпрому про подання знижки в частині мита, і, як це і було в попередні періоди, Газпром направить пропозиції в уряд РФ. Рівень цін буде порівнянний і конкурентноздатний з сусідніми до України країнами Європейського Союзу", - заявив Міллер.

Раніше, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив про те, що на зимовий період вже затверджена ціна на російський газ, який буде закуповувати Україна.

Новак також повідомив, що Росія не планує надавати додаткову знижку до вже сформованої ціною

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися