Схеми Курченка зі зрідженим газом завдали державі 14 млрд грн збитків - Луценко

5 грудня 2017, 19:56
Бізнесмен-утікач Сергій Курченко організував масштабну схему, метою якої було ухилення від сплати податків при імпорті в Україну нафтопродуктів

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає УНІАН.

Луценко зазначив, що компанії Курченка купували зріджений газ нібито для потреб населення за низькими цінами, а потім перепродували його за ринковими.

Відео дня

За словами генпрокурора, загальні збитки від такої схеми Курченко досягли 14 млрд грн.

Крім того, Луценко додав, що Курченком була організована ще одна масштабна схема, метою якої було ухилення від сплати податків при імпорті в Україну нафтопродуктів (бензинів і дизельного палива).

"Є також інша схема, за якою Курченко взагалі без будь-яких платежів до державного бюджету завозив практично весь обсяг пально-мастильних матеріалів до України, списуючи їх нібито на транзит у Придністров'ї, яке вже купалося б у нафті, якби це була правда. Фактично це був величезний внутрішній офшор, де платежі за нафту і газ в Україні не сплачувалися ", - зазначив генпрокурор.

Він також додав, що Генпрокуратура і СБУ вже давно передали у Москву, де зараз проживає Курченко, документи у його справі, і на сьогодні слідчі органи продовжують стежити за контактами бізнесмена в Україні.

Нагадаємо, що Сергій Курченко фігурує у кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка впродовж 2010 - початку 2014 років здійснила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі зрідженим газом.

У схемах олігарха був також задіяний Одеський нафтопереробний завод для ухилення від податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, на ОНПЗ було поставлено для переробки нібито з метою подальшого реекспорту 800 тис. тонн нафтопродуктів. Однак фактично нафтопродукти не реекспортувати, а залишалися в Україні. В результаті з 2012 по 2014 роки державі було завдано збитків у сумі 1,2 млрд грн.

З березня 2014 року Курченко знаходиться у міжнародному розшуку.

Раніше повідомлялося, що Курченко монополізував імпорт дизпалива Газпрому в Україні.

13 листопада у Одеській області у рамках розслідування злочинної схеми Сергія Курченко на користь держави конфісковано близько 100 тис. тонн нафтопродуктів вартістю понад 800 млн грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X