Газова криза в Європі: російський Газпром повідомив про рекордний прибуток

29 листопада 2021, 16:11

Прибуток Газпрому за три квартали 2021 року досяг 1,58 трлн рублів, повідомляється у звітності на сайті російського монополіста. Це є рекордним показником в історії компанії та пояснюється злетом цін на газ у Європі.

У компанії очікують, що за підсумками четвертого кварталу прибуток поб'є черговий рекорд.

Заступник голови Газпрому Фаміл Садигов заявив, що середня ціна експорту газу послідовно збільшується в шостий квартал поспіль, склавши в III кварталі $304 за тис. кубометрів. Це у 2,6 разу більше, ніж роком раніше.

Відео дня

«Очевидно, що в IV кварталі ціна наших поставок до Європи буде значно вищою, що позитивно позначиться на результатах усього року. У III кварталі ми заробили 809 млрд. руб. EBITDA, що є абсолютним рекордом для квартальних показників за всю історію Газпрому і в 2,4 рази більше від результату аналогічного періоду минулого року», — сказав Садигов.

Як повідомлялося, ціни на газ у Європі знову перевищили $1000 за тисячу кубометрів після того, як США запровадили нові санкції проти російського газопроводу Північний потік-2. Зранку 29 листопада вони перевищували $1100 за тисячу кубів.

Показати ще новини
Радіо NV
X