Газ у Європі став дешевшим, ніж російський

22 лютого 2017, 11:06
Ціни на газ на європейських спотових майданчиках опустилися до рівня $200 за тисячу кубометрів з приходом в Європу першого весняного тепла

Як пише Інтерфакс-Україна, на британському майданчику National Balancing Point (NBP) у вівторок торги закрилися на позначці 45,5 пенса за терм ($200 за тисячу кубометрів), тоді як ще 4 лютого котирування тут злітали до дворічного максимуму в 60,9 пенсів ($270).

Відео дня

На головному європейському майданчику - голландській TTF ціна знизилася до $193, а на найближчому до Росії спотовому майданчику в австрійському Баумгартені газ з постачанням у середу коштує $204.

При цьому дані, що оприлюднюються Федеральною антимонопольною службою РФ свідчать, що розрахункова ціна реалізації газу Газпрому за межі країн СНД для лютого становить $204 за тисячу кубометрів (у січні було $198).

Відкладене зростання цін Газпрому слідом за нафтовими котируваннями було драйвером зростання фізичних обсягів експорту газу Газпрому з жовтня минулого року. Ціни на газ на спотовому ринку були істотно вище газпромівських, і покупці користувалися шансом вибрати дешевий російський газ по максимуму.

Сезонний тренд дає підстави припускати, що ціни на споті будуть знижуватися, тоді як ціна контрактів Газпрому продовжить зростати. Це зробить поставки з Росії менш привабливими, аніж у попередні місяці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X