«Виключити ризики». Україна має намір збільшити імпорт газу зі Словаччини — міністр

22 жовтня 2021, 18:43

Україна працює з міжнародними партнерами, щоб виключити будь-які ризики для транспортної системи, зазначив голова Міненерго.

За словами міністра енергетики Германа Галущенко, Україна веде переговори зі Словаччиною про збільшення імпорту газу. Про це він заявив в ході Години запитань до уряду, передає Укрінформ.

Відео дня

«Ми з усіма міжнародними партнерами працюємо разом, щоб виключити будь-які ризики для транспортної системи. Одним з напрямків, які зараз обговорюються, - збільшення імпорту зі Словаччини», - заявив Галущенко.

Міністр зазначив, що після припинення транзиту до Угорщини добове перекачування газу українською ГТС впала з 109 млн кубометрів до 85-87 млн ​​кубометрів.

Також Галущенко заявив, що обхідні газопроводи РФ є елементами гібридної війни.

Нагадаємо, що на початку жовтня Газпром припинив транзит газу в Угорщину через територію України.

Це сталося після того, як 27 вересня уряд Угорщини і Газпром підписали довгостроковий контракт про постачання російського газу до кінця 2036 року (На 15 років з можливістю зміни умов через 10 років). Згідно з контрактом, Газпром буде постачати в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу в рік: 3,5 млрд куб. м через Сербію (по газопроводу Турецький потік) і 1 млрд куб. м - через Австрію.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X