Можемо собі дозволити. Проблем з імпортом газу не буде, часу вистачає, обираємо найкращі умови постачання — голова Нафтогазу

27 травня, 13:50
Юрій Вітренко, голова правління НАК Нафтогаз України (Фото:Нафтогаз України)

Юрій Вітренко, голова правління НАК Нафтогаз України (Фото:Нафтогаз України)

Україна нині не імпортує природний газ і при цьому їй вдається збільшувати його запаси у сховищах, проте до кінця року імпорт, ймовірно, буде потрібний у невеликих обсягах.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це заявив голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Виглядає все так, що, швидше за все, Україні буде потрібен імпорт. Ми не імпортуємо зараз взагалі, і при цьому нам вдається закачувати газ до сховищ. Але до кінця року буде потрібен імпорт газу. І ми працюємо над пошуком кращих умов», — сказав він.

Відео дня

Вітренко зазначив, що проводить, у тому числі й у Давосі на Світовому економічному форумі, комерційні переговори щодо імпорту газу та нафтопродуктів.

«Ми обговорюємо різні варіанти імпорту: і LNG (зокрема, американського LNG), і імпорт газу із країн, з яких ми раніше не імпортували», — розповів він.

Глава Нафтогазу поки не став розкривати подробиці, але наголосив, що компанія має сьогодні можливості шукати кращі варіанти імпорту.

«Оскільки обсяги газу, який потрібно імпортувати, відносно невеликі порівняно з попередніми роками, у нас є певна гнучкість, ми можемо дозволити собі, принаймні поки що, шукати кращі варіанти імпорту та нижчу ціну, і певним чином ризикувати з цього приводу» , — заявив Вітренко.

«Оскільки ми розуміємо, що у нас достатньо потужностей для імпорту з Європи, і якщо не імпортуємо у червні, то у нас є ще липень, серпень, вересень…», — додав він.

Глава Нафтогазу, відповідаючи на питання про погашення в липні цього року єврооблігацій на $335 млн, наголосив також, що компанія зараз не має поточних проблем з ліквідністю, а кредит, що залучається від ЄБРР, буде використаний для закупівлі газу на зиму.

Раніше повідомлялося, що Кабмін компенсує Нафтогазу різницю між ринковою ціною газу та тарифом для населення за рахунок міжнародних донорів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X