Газпром, посунься. Азербайджан зібрався збільшити поставки газу до ЄС

6 жовтня 2021, 18:47

Азербайджан буде працювати з ЄС, щоб збільшити кількість країн-споживачів свого газу.

Про це заявив президент країни Ільхам Алієв, приймаючи вірчі грамоти нового посла ЄС в Азербайджані Петра Михалко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Азербайджан наприкінці 2020 року розпочав поставки газу в Європу. Ми бачимо, що можемо стати постачальниками газу і в інші європейські країни. Ми плануємо працювати з ЄС для розширення географії поставок газу», — сказав Алієв.

Відео дня

Азербайджан на даний час здійснює поставки газу в Європу Південним газовим коридором, потужністю 16 млрд кубометрів на рік, з яких 10 млрд кубометрів призначено для Європи, 6 млрд кубометрів — для Туреччини.

Покупцями газу є Італія, Греція та Болгарія. На 2021 рік обсяг поставок азербайджанського газу в ці країни передбачений на рівні 5−5,5 млрд кубометрів, але очікується, що обсяги будуть значно більше.

Південний газовий коридор включає Південнокавказький газопровід (Баку — Тбілісі — Ерзурум), Трансанатолійський газопровід TANAP і Трансадріатичний газопровід TAP.

Як повідомлялося, 6 жовтня ціна газу в Європі вчергове побила абсолютний рекорд, у певний момент досягнувши позначки у $1950 за тисячу кубометрів.

Показати ще новини
Радіо NV
X