Газ для населення від Нафтогазу отримуватимуть лише учасники балансуючої групи — Кабмін

29 листопада 2021, 17:40

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою до 30 квітня НАК Нафтогаз України та Газопостачальна компанія Нафтогаз України можуть продавати газ для населення лише тим постачальникам, які входять до балансуючої групи.

Постанова №1237 опублікована на сайті уряду.

Вказано, що балансуючу групу було створено розпорядженням Кабміну №1187 від 29 листопада.

У Нафтогазі повідомляли, що з 1 жовтня цього року він почав постачати газ компаніям для подальшого його продажу населенню на новій договірній базі — балансуючої групи, відмовившись, зокрема, від контракту з Йе Енергією Дмитра Фірташа.

Відео дня

26 листопада в НАК заявили, що якби компанія Фірташа отримувала газ у рамках цього контракту протягом усього опалювального сезону 2021-2022 років, втрати Нафтогазу могли б перевищити 110 млрд грн.

«Перераховані факти були встановлені 21 травня 2021 року під час службового розслідування, яке ініціював новий менеджмент Нафтогазу. На підставі їхніх висновків було ухвалено рішення про створення балансуючої групи та зупинення договорів», — додали в НАК.

Агентство Інтерфакс-Україна пише з посиланням на Асоціацію постачальників енергоресурсів, що у всіх її членів, які постачають газ населенню, підписано контракт із Нафтогазом на закупівлю ресурсу.

Вітренко пояснив, що до балансуючої групи входять постачальники газу побутовим споживачам, а за відбір газу для них несе відповідальність перед Оператором газотранспортної системи України Нафтогаз.

Показати ще новини
Радіо NV
X