Газ буде. Укрнафті продовжили одразу 9 ліцензій на видобуток

27 вересня 2017, 12:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
26 вересня компанія Укрнафта отримала 9 спецдозволів на користування надрами, які були продовжені на 20 років

Про це повідомила прес-служба компанії.

Дозволи видала Державна служба геології та надр України.

Йдеться про спецдозволи на Заводівське, Коржівське, Козіївське, Південно-Панасівське, Анастасівське, Артюхівське, Рибальське, Липоводолинське і Качалівське родовища (дія цих ліцензій закінчилась в 2017 році).

Відео дня

Компанія відзначає, що на зазначені родовища доводиться 20% обсягу видобутку нафти і 16% газу Укрнафти.

Компанія має намір відновити видобуток на всіх зазначених родовищах якомога швидше, в тому числі відновити газопостачання до 8 населених пунктів Сумської області.

При цьому, Укрнафта сподівається на продовження терміну дії ще 27 дозволів, які закінчуються у наступному році.

"З моменту зупинки першого родовища 31 березня 2017 року, Укрнафта втратила близько 68 тис. тонн нафти і конденсату і 53 млн куб. м. Газу. Компанія також втратила дохід у розмірі близько 1 млрд грн, а держава - майже 330 млн грн податкових надходжень тільки від рентних платежів", - уклали в компанії.

Нагадаємо, у квітні Укрнафта зупинила видобуток на Заводовському родовищі (Львівська область) через закінчення терміну дії спеціального дозволу.

Пізніше компанія звернулася до глави Сумської ОДА, з проханням у рамках повноважень глави адміністрації, не допустити зупинки на шести родовищах товариства через закінчення терміну дії спеціальних дозволів.

Через вимушену зупинку видобутку жителі сіл Столярова і Яловий Окіп у Ліповодолинському районі, Погожа Криниця і Заруддя в Роменському районі Сумської області залишилися без газопостачання.

З 27 червня Укрнафта була змушена зупинити видобуток вуглеводнів на Анастасіївському, Рибальському, Артюхівському і Коржівському родовищах у Сумській області. У зв'язку з цим без газу залишилися ще вісім сіл.

Нещодавно Укрнафта заявила про скорочення інвестиційної програми через непродовження дев'яти ліцензій на видобуток нафти і газу. Крім того, через непродовження ліцензій під скорочення могли потрапити близько 1,5 тис. працівників.

Станом на 18 серпня через непродовження ліцензій і вимушену зупинку видобутку було недоотримано 560 млн грн чистого доходу.

Також раніше повідомлялося, що Укрнафта попросила НАБУ розслідувати причетність керівництва Держгеонадр до непродовження ліцензій.


Укрнафта велика нафто - і газовидобувна компанія України, яка володіє 82 ліцензіями (спеціальними дозволами) на видобуток вуглеводнів.

50% + 1 акція Укрнафти належить Нафтогаз у України, по 13,6% - компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited і 12,9% - Bordo Management Limited. 9,9% акцій компанії належать іншим акціонерам.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X