Підгадати до ембарго. Країни G7 мають намір запровадити обмеження цін на нафту з РФ до 5 грудня — Reuters

27 липня, 17:13
У G7 хочуть, щоб ціна на російську нафту була набагато нижчою за нинішні високі ринкові ціни (Фото:REUTERS/Tatiana Meel)

У G7 хочуть, щоб ціна на російську нафту була набагато нижчою за нинішні високі ринкові ціни (Фото:REUTERS/Tatiana Meel)

Країни G7 розраховують запровадити стелю цін на російську нафту до 5 грудня, коли на повну силу набудуть санкцій ЄС проти нафти з РФ. До коаліції можуть приєднатися деякі азійські країни.

Країни G7 мають намір запровадити механізм обмеження цін на експорт російської нафти до 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Євросоюзу, які забороняють морський імпорт російської нафти.

Відео дня

Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого представника Великої сімки.

« Мета тут полягає у тому, щоб узгодити терміни, які вже встановив ЄС. Ми хочемо переконатися, що механізм обмеження цін набуде чинності одночасно», - зазначив представник G7 на умовах анонімності.

Зазначається, що країни Великої сімки також намагаються залучити до співпраці щодо встановлення стелі цін на російську нафту Китай та Індію. Ці країни вже купують російську нафту зі знижкою порівняно з ринковою ціною.

« Ми вже отримали звістку від низки азіатських країн, які зацікавлені або у приєднанні до коаліції, або у кращому розумінні стелі, на якій буде встановлена ​​ціна, щоб посилити свої позиції у переговорах з росіянами щодо майбутніх контрактів», — зазначив представник G7.

За словами представника Великої сімки, Китай та Індія зацікавлені в мінімізації своїх витрат на імпорт нафти, тому що вони стурбовані впливом на бюджет через роздрібні ціни та інфляцію, що часто субсидуються.

У G7 хочуть, щоб ціна на російську нафту була вищою за собівартість видобутку в Росії, щоб у Кремля був стимул продовжувати качати, але набагато нижчий за нинішні високі ринкові ціни.

У квітні цього року Азія вперше випередила Європу як найбільший покупець російської нафти.

Раніше повідомлялося, що рекордна кількість барелів флагманської російської нафти марки Urals знаходиться на судах у морі, оскільки трейдери намагалися знайти покупців.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X